Czy po odstawieniu antykoncepcji doustnej łatwiej będzie schudnąć?

Od 3 lat biorę antykoncepcje hormonalną (w miedzy czasie miałam 2 miesiące przerwy). Nie wiem czy to pod wpływem antykoncepcji czy tez po rzuceniu palenia papierosów zauważyłam przyrost wagi (prawie 10 kg!). Z 55 kg przybrałam do 65 kg. Od początku listopada zaczęłam się odchudzać. Ćwiczę prawie codziennie ale schudłam zaledwie 2,5 kg. Proszę mi powiedzieć czy po odstawieniu antykoncepcji moja waga przy regularnych ćwiczeniach powinna spaść? Czy łatwiej będzie mi schudnąć?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Spadek wagi będzie zależał od ilości wysiłku fizycznego jak też od liczby kalorii dostarczonych w diecie. Dietetyk dopasuje Pani kaloryczność bez potrzeby odstawiania tabletek, jak również wtedy kiedy Pani odstawi tabletki. Pozdrawiam

Często tabletki antykoncepcyjne, jak również proces rzucania palenia powodują wzmożony apetyt. Warto zredukować kaloryczność diety ok 500kcal, dobrać odpowiednie produkty żywnościowe. Dieta i aktywność fizyczna powinny dać efekty w walce z nadmiernymi kilogramami.

Witam.Wszystko zależy od wysiłku fizycznego a także od ilości kalorycznej diety, proponuje udać się do dietetyka który dopasuje kaloryczność diety podczas stosowania antykoncepcji jak i po jej odstawieniu.Pozdrawiam