Stosowanie Wellbutrin a rzucanie palenia

Wellbutrin i rzucanie palenia. Witam, chciałabym rzucić palenie, ale niestety wiąże się to z tyciem. Ostatnio bez rzucania w wyniku naturalnego starzenia się przytyłam kilka kg. Jestem mała, więc to widać. Zrzucenie tej wagi jest dla mnie katorgą (odchudzam się już 2 miesiące, schudłam 0,5kg). Czy jest szansa, że lek Zyban/Wellbutrin pomoże mi rzucić palenie bez wzrostu wagi? Bardzo chciałabym pozbyć się tego nałogu i tylko tycie mnie powstrzymuje.

Witam,

Jednym z objawów niepożądanych Zybanu/Wellbutrinu (bupropionu) moze być spadek masy ciała, a więc podczas terapii nie powinna Pani przytyć, dopiero po jej zakończeniu jest ryzyko wzrostu masy ciała. Ale proszę pamiętać, że przy zachowaniu odpowiedniej ilości diety i odpowiedniej aktywności fizycznej, wcale nie musi Pani zwiększyć swojej wagi. A palenie jak najbardziej polecam rzucić, szkoda zdrowia i pieniędzy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz