Rzucanie palenia po odchudzaniu

Dzień dobry. Przez ostatnie 2 miesiące stosowałem się do rad dietetyka oraz uprawiałem regularne ćwiczenia - efekt - schudłem 10 kilogramów. Chciałbym teraz rzucić palenie (palę około paczki dziennie). W związku z tym mam pytanie - Czy rzucanie palenia pomimo zachowania diety oraz ćwiczeń łączyć się będzie z przytyciem? Nie chciałbym stracić efektów 2 miesięcy diety oraz ćwiczeń. Czy powszechna opinia o tyciu podczas rzucania palenia wiąże się jedynie z podjadaniem czy ma medyczne uzasadnienie?

Sama chęć rzucenia palenia to już ogromny sukces. Jeśli o chodzi o sam strach przed przytyciem, powiem szczerze: nie jest niepotrzebny. Ma Pan już pewną wiedzę i kontrolę nad ty co i kiedy spożywa. Proszę pamiętać, że nie tyjemy od braku nikotyny, a od nadmiaru kalorii i złego odżywiania. Kiedy rzucamy palenie organizm domaga się czegoś w zamian, a dokładniej czynności które wiążą się z paleniem papierosa: wzięcia czegoś do ręki i włożenia do ust (tak jak robimy z jedzeniem). Proszę pamiętać, że po około 2 miesiącach od rzucenia palenia, kubki smakowe zaczynają sprawniej działać - jedzenie zaczyna bardziej smakować. Dlatego należy kontrolować to, co jemy i stosować zasady zdrowego żywienia. Wtedy przybranie na wadze nie będzie grozić.

Witam Panią,

Podczas rzucania plenia najczęściej zamienienia się papierosa na jedzenie. Jeżeli nie będzie Pani sięgać po nadprogramowe przekąski i nie zmieni Pani dobrych nawyków żywieniowych to waga nie wzrośnie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk