Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć w dwa tygodnie z łydek, nóg?

Mam problem, za dwa tygodnie wybieram się na ślub koleżanki... Mój brzuch i nogi to masakra..:( stosowałam już (aqua slim)i nic... Mam 17 lat i ważę 65 kg. Może nie wydaje się, że jestem gruba, ale brzuch jest, dlatego proszę o jakieś rady...
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Witam,

Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić czy faktycznie masz nadwagę. Z mojej strony poleciłabym nie tyle odchudzanie poprzez stosowanie popularnych diet odchudzających, ale zapoznania się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki  oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut.

Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-brzucha
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-prz...
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha-0

Dodatkowo na szczupłe łydki proponuję wykonywanie ćwiczeń na stepperze (mało powtórzeń), jazdę na rowerze o małym obciążeniu, jogging oraz inne ćwiczenia wzmacniające i modelujące łydki http://portal.abczdrowie.pl/szukaj/%C5%82ydki?filters=type:informacje
Również ćwiczenia rozciągające będą wskazane w Twoim przypadku.

Pozdrawiam. 

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy