Jak się pozbyć takiego pieczenia pochwy?

Witam , mam problem odczuwam pieczenie w przedsionku pochwy.Mialam wymaz robiony nie mam żadnej infekcji intymnej. Byłam leczona antybiotykiem później był probiotyk dopochwowy po tym zastosowaniu dostałam silnego stanu zapalnego którego nie mogę się pozbyć narządy płciowe są dość zaczerwienione . Nie wiem jak sobie poradzić .Lekarz mówił że to na tle alergicznym . Proszę o poradę .
KOBIETA, 29 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli lekarz sugerował, że stan zapalny może mieć podłoże alergiczne, proszę spróbować zidentyfikować czynniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Mogą to być produkty higieniczne, detergenty do prania, lub nawet materiały, z których wykonana jest bielizna. Należy starać się używać produktów bezzapachowych i hipoalergicznych. Ważne jest także noszenie luźnej bielizny i utrzymanie odpowiedniej higieny.

Jeśli objawy nie ustępują lub się nasilają, warto skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem. Specjaliści mogą przeprowadzić testy alergiczne, aby zidentyfikować potencjalne źródło uczulenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-miec-alergie-blony-sluzowej-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.