Jak skutecznie schudnąć po 40tce?

Witam , można powiedzieć ze przez cale zycie staram się utrzymać diete i regularnie cwicze.. lecz przybywa mi cellulitu ,uda tyja co dla mnie jest nie do wytrzymania,,moja dieta to glownie warzywa oczywiście jem czsem chleb, cukierka,lazanie tak jak normalny człowiek.. często w diety opisywane analizuje ale nie wierze ich skuteczność bo raczej przytylam bym po nich,, moje pytanie jak skutecznie schudnąć po 40 stce? nie dzialaja na mnie żadne tabletki ani inne wynalazki apteczne? pozdrawiam

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska