Jak skutecznie usypiać niemowlęta?

 Proszę jeszcze podpowiedzieć jak skutecznie usypiać, co robić czego unikać. Np. teraz dziecko śpi na mamie, choć i tak co chwila się budzi jakby sie czegoś bało, czasem potrafi mocno sie rozpłakać. Staramy się je odłożyć na kanapę okryć i być obok żeby zaraz zareagować uspokoić kiedy sie budzi. Chyba nie może spać na mamie? Cięzkie już jest. Jak pomoc sobie i malemu?

Witam,

Dobrze byłoby sprawdzić, czy dziecku nic nie dolega (kolki, nadmierne napiecie mięśniowe, refluks) i czy czuje sie bezpiecznie. Jesli wszystko jest ok, warto sprobowac np. przestawić łóżeczko lub przenieśc je do sypialni. Dobrze również zostawiać jakąs swoją rzecz, która pachnie mamą w łóżeczku. Jeśli to nie pomoze, prosze kierować się intuicją i bliskością, zamiast słuchać rad czy opinii w Internecie. To Państwa dziecko i wszelkie decyzje kierowane dobrem dziecka będą słuszne.

Pozdrawiam