Jak skutecznie wyleczyć grzybice w miejscach intymnych?

Mam 20 lat. Od kilku lat zmagam sie z infekcja grzybicza. Chodze do ginekologa biore leki doustne jak i dopochwowe. Niestety leczenie jest coraz mniej skuteczne a grzyb powraca ciagle. Nawet jak bylo podejrzenie o tym ze infekcja ustapila wspolzycie sprawialo mi okropny bol, rozrywajacy. Dlatego niedawno sie zbadalam i znowu mam infekcje. Nie chce mnie opiscic juz nie wiem co robic a leki sa coraz mniej skuteczne nawet te najsilniejsze.

Dodatkowo warto byłoby zrobić wymaz aby dowiedzieć się co jest czynnikiem powodującym infekcje.

Dzień dobry,

powinna Pani wzbogacić dietę w probiotyki i prebiotyki. Warto skontaktować się z dietetykiem, który dostosuje Pani dietę do Pani stanu chorobowego ( zmniejszy się ryzyko nawrotu oraz wyleczenia aktualnej infekcji powinno szybciej nastąpić). Należy także pamiętać odpowiedniej higienie osobistej ( płyn do higieny intymnej, częsta zmiana ręczników i ich pranie w wysokiej temperaturze) itp.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga