Jak sobie poradzić z tym mimowolnym drganiem ust?

Witam, Od 10 lat mam problem neurologiczny, a konkretnie w sytuacjach dla mnie stresowych np. spotkania ze znajomymi, rodziną, pozowanie do zdjęć, starając się uśmiechnąć występują u mnie mimowolne drgania ust, nad którymi nie jestem w stanie zapanować. Jest to dla mnie ogromny problem, ponieważ czuję się jeszcze bardziej skrępowana i zażenowana. Pojawia się to tylko i wyłącznie w sytuacjach dla mnie stresowych (a jestem osobą nieśmiałą, co uważam, że jeszcze bardziej się do tego przyczynia). Nie wiem czy jest sens iść do lekarza, który byłby w stanie przepisać jakieś leki czy to już leży na podłożu psychicznym?

Zachęcam do rozpoczęcia współpracy z psychologiem lub psychoterapeutą - od nauczenia radzenia sobie w sytuacji stresowej a także, choć może się to wydawać dziwne, do zaakceptowania drgania ust. Spokojne przyjęcie objawu powoduje często jego zmniejszenie.

Pozdrawiam ciepło

Ewa Czernik