Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić z tym mimowolnym drganiem ust?

Witam, Od 10 lat mam problem neurologiczny, a konkretnie w sytuacjach dla mnie stresowych np. spotkania ze znajomymi, rodziną, pozowanie do zdjęć, starając się uśmiechnąć występują u mnie mimowolne drgania ust, nad którymi nie jestem w stanie zapanować. Jest to dla mnie ogromny problem, ponieważ czuję się jeszcze bardziej skrępowana i zażenowana. Pojawia się to tylko i wyłącznie w sytuacjach dla mnie stresowych (a jestem osobą nieśmiałą, co uważam, że jeszcze bardziej się do tego przyczynia). Nie wiem czy jest sens iść do lekarza, który byłby w stanie przepisać jakieś leki czy to już leży na podłożu psychicznym?
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Zachęcam do rozpoczęcia współpracy z psychologiem lub psychoterapeutą - od nauczenia radzenia sobie w sytuacji stresowej a także, choć może się to wydawać dziwne, do zaakceptowania drgania ust. Spokojne przyjęcie objawu powoduje często jego zmniejszenie.

Pozdrawiam ciepło

Ewa Czernik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy