Jak sobie radzić z omamami?

Witam Pani doktorze. Jak sobie radzić kiedy mam omamy? Leczę się na schizofrenię paranoidalną. Jest kłopot z dostępem do lekarza. Dlatego Pana pytam. Boję się utraty świadomości. Jak temu zaradzić? Oczywiście, biorę leki, ale czasami te objawy się pojawiają. . Dziękuję Monika

To pytanie należałoby podczas najbliższej wizyty zadać psychiatrze, u którego Pani się leczy. Być może, w okresie nasilenia się objawów, wystarczy niewielkie zwiększenie dawki leku, który Pani aktualnie przyjmuje.