Jak sprawdzić, czy choruję na schizofrenię?

Czy 23latek może chorować na schizofrenie? Jeśli tak to skąd mogę mieć pewność że to nie inne zaburzenia?

Witam

Diagnozę pod kątem schizofrenii może dokonać lekarz psychiatra lub psycholog kliniczny , więc proszę zgłosić się do odpowiedniego specjalisty w celu potwierdzenia lub wykluczenia wspomnianej choroby.

Pozdrawiam

Anna Szyda