Jak sprawdzić predyspozycje do zawodu psychologa?

Witam Mam takie pytanie z dziedziny psychologia, Od pewnego czasu bardzo zainteresowała mnie nauka o psychologii i zamierzam iść na studia psychologiczne ale chcę być świadomy w co się pakuje,i jakbym mógł się sprawdzić czy się nadaję do takiej pracy?

Dzień dobry!

Będąc psychologiem można pracować w wielu dziedzinach - nie tylko w psychologii klinicznej czy psychoterapii, ale także w biznesie, sporcie itp.
Proszę zastanowić się, jaka branża i jaki rodzaj zajęcia wydaje się Panu najciekawszy i najbardziej korespondujący z cechami Pana osobowości, potrzebami i predyspozycjami.
Odnajdując tą branżę może Pan skontaktować się z kimś, kto już wykonuje taką pracę, poszukać informacji w Internecie, prasie czy książkach na jej temat lub podjąć pracę np. w formie wolontariatu.

Pozdrawiam!

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Warto pójść do... psychologa! Lub doradcy zawodowego. Większość z nich posiada testy preferencji zawodowych i testy osobowości. Skonsultuj się także z jakimś przez Internet, może zdecyduje się opowiedzieć Ci o specyfice swojej pracy. Zapraszam Cię do kontaktu - www.symbolia.pl
Pozdrawiam.