Jak stosować ten lek na grypę?

Witam, moja teściowa jest po dwóch zawałach i ma cukrzycę oraz problemy z wątroba ,teraz przechodzi grypę i przepisano lek Viregyk-k ale nie napisano jak go stosować proszę o szybką odpowiedź
KOBIETA, 65 LAT 3 miesiące temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zgodnie z ulotką leku Viregyt-K w przypadku zakażeń wirusem grypy typu A dawkowanie dla osób dorosłych obejmuje przyjęcie od 100 mg do 200 mg w formie doustnej raz na dobę albo 100 mg co 12 godzin.

Ważną informacją jest, że zalecana dawka dla osób starszych (powyżej 65. roku życia) to 100 mg w ciągu doby.

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek dawki te należy modyfikować i zależne jest to od klirensu kreatyniny.

Zaleca się jak najszybciej rozpocząć leczenie grypy i kontynuować je przez 4-5 dni. Ostateczną decyzję co do dawkowania oraz czasu przyjmowania podejmuje jednak lekarz przepisujący dany lek, dlatego dobrze by było udać się ponownie do lekarza lub chociaż zadzwonić w celu porady.

W serwisie pojawiło się inne pytanie dotyczące leku Viregyt-K. Oto ono: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-viregyt-k-wchodzi-w-reakcje-z-lorafenem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty