Jak szybko dochodzi do zarażenia grypą jelitową?

Witam, dzis mialam kontakt z kolega, ktory mial tzw. jelitowke. Prosze o informacje, ile musi minac dni od kontaktu z nim bez moich objawow jelitowki, aby oznaczalo, ze nie wystapia one u mnie juz w ogole i ze sie od niego nie zarazilam i nie dopadnie mnie jelitowka???

Lek. Tomasz Budlewski

Tzw. jelitówka może mieć różną etiologię tj może być wywołana przez różne patogeny i w zależności od tego jaki ją wywołał różny jest okres wylęgania. Zwykle jest to kilka dni.