Jak szybko schudnąć z brzuszka?

Mam rocznikowo 14 lat, ważę różnie, zależy od dnia i godziny, lecz przeważnie między 58-60. Mam 161 cm wzrostu i okropny brzuch. Nogi, uda, biodra - wszystko dobrze, poza tymi okropnymi fałdkami. Próbowałam ćwiczeń, a konkretnie brzuszków. Nic nie pomogło, ważyłam tyle samo, a zawsze po ,,treningu'' bardzo bolało mnie gardło, co mnie dziwiło. Jem słodycze (czekolady, batoniki itp., jedynie odrzuciłam chipsy). Przeważnie siedzę w domu przed komputerem, nie mam zbyt wielu koleżanek, mieszkam w mieście i nie chcę się włóczyć sama. Także nie umiem sobie odmówić przyjemności, a chciałabym wyglądać ładnie na wakacje. Proszę o pomoc, poradę i przepis na dietę cud :).
ponad rok temu

Nie powinnaś się tak wcześnie poddawać z ćwiczeniami. Na efekty trzeba czekać czasem kilka miesięcy, jednak mimo to warto! Polecam ćwiczenie brzuszków, jednak powinnaś nauczyć się wykonywać je prawidłowo. Tak jak mówisz gardło, a raczej szyja bolą Cię, ponieważ do ćwiczeń wykorzystujesz mięśnie szyi zamiast brzucha. Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie przedstawione są ćwiczenia na brzuch w formie wideo, co ułatwi Ci ich wykonywanie.

Twoim drugim błędem są słodycze. Nie powinnaś się usprawiedliwiać tym, że masz mało koleżanek. Czas zacząć wychodzić z domu, chociażby samej np. na rower czy rolki. Słodycze nie są rozwiązaniem na problemy i nudę, a raczej pretekstem. W artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski znajdziesz sposoby na unikanie kalorycznych przekąsek.

Pozdrawiam.