Jak ujędrnić obwisłe uda i pośladki?

Witam serdecznie :) Mam pewien problem dlatego będę wdzięczna za wyczerpującą odpowiedź/poradę :) Zacznę może od swoich danych: płeć: kobieta wiek: 22 wzrost: 165 waga: 55 tryb życia: Sporą część dnia przebywam w pozycji siedzącej, ale dużo też chodzę, a od niedawna biegam z moim mężczyzną kilka razy w tygodniu. Na razie jest to tylko dwadzieścia kilka minut umiarkowanego biegu- dotąd aż padam na przysłowiowy pysk :P. Staram się zdrowo odżywiać, pić sporo wody niegazowanej, jem warzywa, owoce, próbuję liczyć kalorie i w ciągu dnia jem (od niedawna) maksymalnie 1800 kalorii. Mam płaski, dość ładny brzuch, wcięcie w talii. Niestety moim problemem są obwisłe, dość masywne uda oraz tyłek. Już nawet nie chodzi o to, że chcę zrzucić centymetry z ud (z pupy, broń Boże, nie chcę!!), jednak chciałabym je jakoś ujędrnić, podnieść pupę. Proszę o poradę!! (Nie wiem czy to istotne, ale zażywam antykoncepcję hormonalną, po której nie przytyłam). Czy 1800 kcal dziennie to za dużo? Czy mam dużą nadwagę? I przede wszystkim, co zrobić by mieć ładne uda i umięśnioną, wysoko osadzoną pupę?! I skoro już do Państwa piszę, chcę się jeszcze zapytać o to, co jeść by zwiększyć w organizmie ilość magnezu (łapią mnie bardzo często uciążliwe skurcze, piję sporo kawy). Jak na razie do kawy zjadam dwie kostki gorzkiej czekolady, co jeszcze? Pozdrawiam, m.
ponad rok temu

Witam,

Zacznę od tego, że nie ma Pani nadwagi. Według BMI (wskaźnika masy ciała) Pani waga jest jak najbardziej prawidłowa. Nie musi się, więc Pani odchudzać, ale przestawać ćwiczyć i stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych. Przeczyta Pani o nich w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dzięki nim dowie się Pani, jakie błędy popełnia i jak ich uniknąć. Dzienna podaż kalorii nie jest za duża i nie powinna się Pani nią aż tak sugerować. Jest Pani szczupła i aktywna fizycznie, dlatego kaloryczność nie jest aż tak istotna, jeśli nie spożywa Pani produktów typu fast food, słodyczy i potrwa smażonych.

Jeśli chodzi o skurcze mogą być one spowodowane niedoborem magnezu i potasu. Duże ilości tych składników mineralnych znajdują się w: bananach, pomidorach, gorzkiej czekoladzie, roślinach strączkowych, orzechach, ziemniaki, pestki, melon, warzywa o zielonych liściach i produktach zbożowych.

Sposoby na ujędrnienie pośladków i ud to przede wszystkim ćwiczenia, kosmetyki i masaże. Od czasu do czasu może się Pani wybrać do salonu SPA czy salonu kosmetycznego na zabieg ujędrniający te partie ciała czy masaż. Polecam również codziennie stosowanie kosmetyków ujędrniających i nawilżających. Zażywanie antykoncepcji hormonalnej może być przyczyną powstawania cellulitu na udach i pośladkach, który można zredukować stosując powyższe zabiegi. Jeśli chodzi o sport polecam zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie najdzie Pani przykłady skutecznych ćwiczeń.

Dodatkowo polecam ćwiczenia na pośladki:
1. Napinanie pośladków- wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul- połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.

Pozdrawiam.