Skóra po zabiegach kosmetycznych

Dr n. med. Anna Pura-Rynasiewcz, dermatolog, mówi o kondycji skóry po zabiegach kosmetycznych. Niektóre mogą wywoływać stan zapalny. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam z zabiegów kosmetycznych warto wykonać regularnie masaż twarzy, można pomyśleć o mezoterapii bezigłowej i maskach nawilżająco-liftingujących.Jednak polecam odwiedzić lekarza medycyny estetycznej można wykonać zabiegi, które w krótkim czasie ujędrnią twarz, ale należy najpierw obejrzeć skórę i po konsultacji można dobrać odpowiednie dla Pani zabiegi.

Pozdrawiam

0

Witam
Po tak dużej utracie wagi straciła Pani tkankę tłuszczowa na twarzy, czyli najważniejszą jej podporę. Warto pomyśleć o zabiegach wolumetrycznych przy użyciu kwasu hialuronowego lub transferze tłuszczu z komórkami macierzystymi, bo to da Pani najlepszy efekt i przywróci młodszy wygląd. Zabiegi kosmetyczne poprawią w tym przypadku tylko napięcie i jakość skóry, ale nie wpłyną na zdecydowaną poprawę wyglądu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

0

Witam
Dobór odpowiednich zabiegow w Pani wypadku zależy od tego czy duża jest wiotkości skory. Jeżeli tak po pierwsze zalecalabym jej ujędrnianie. Mozna w tym celu zastosować nici PDO, zabieg Pelleve, czy odpowiednio dobrana mezoterapię np restylane Vital lub osoczem bogatoplytkowym. Gdy skora bedzie dobrze wystymulowana, mozna zastosować zabiegi wolumetrycznych np z użyciem kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu.
Ewa Rybicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty