Jak uporać się z nocnymi potami klatki piersiowej i pleców?

Mam 32 lata. Od dwóch lat miewam nocne poty klatki piersiowej i pleców. Regularnie chodzę do lekarza, miałam robione w zeszłym roku wiele badań ( od góry do dołu ) wszystkie wyszły w normach. Czuję się normalnie, nie jestem osłabiona, jestem aktywna fizycznie. Mam stwierdzoną nerwicę lękową, nie biorę żadnych leków. Ostatnio stwierdziłam, że te potliwości pojawiają się w okolicach miesiączki ale nie tylko. Od kilku lat walczę z powracającą grzybicą i stanami zapalnymi w pochwie. Nie wiem jakie jeszcze badania miałabym zrobić i w jakim kierunku szukać przyczyny. Nie wiem czy to nie jest coś poważnego np rak ale ten stan trwa zbyt długo, a wyniki nic nie obrazują. Proszę o pomoc co mam robić w tej sytuacji.

Szanowna Pani,

Przykro mi z powodu przeżywanych przez Panią objawów - rzeczywiście z Pani opisu wynika, iż są bardzo uciążliwe.
W opisywanej przez Panią sytuacji sugerowałabym rozważenie nerwicowego podłoża objawów. Chociaż opisywane przez Panią dolegliwości nie należą do "klasycznych" objawów nerwicy, nie jest wykluczone, że taka właśnie jest ich geneza.
Trudność diagnostyczna związana z nerwicą polega na tym, że dolegliwości jej towarzyszące doskonale symulują te pojawiające się w przypadku choroby somatycznej. Innymi słowy - chory cierpi tak samo, jak w przypadku chorego narządu. Dopiero wykluczenie podłoża somatycznego potwierdza podłoże nerwicowe - a o takiej sytuacji możemy mówić w Pani przypadku.
Proszę skierować się do lekarza psychiatry i rozważyć wdrożenie farmakoterapii. Zastanawia mnie, jaka jest przyczyna tego, że do tej pory jej Pani nie bierze? Być może nie trafiła Pani na odpowiednie leki lub miała złą relację z psychiatrą? W leczeniu nerwicy odpowiednio dobrane leki mogą być dużą pomocą, dlatego też sugeruję poszukiwanie dla siebie odpowiedniego specjalisty.
Jeżeli jednak pomimo tego zdecydowana jest Pani na unikanie leków, proszę skierować się do psychoterapeuty i podjęcie psychoterapii ukierunkowanej na ustąpienie objawów nerwicowych.
Życzę Pani powodzenia i zdrowia.