Jak w miarę szybko schudnąć? Dużo się ruszam, ale to nie wystarcza.

Mam 17 lat, 174cm wzrostu i ważę 64kg. Chciałabym schudnąć ok. 5-10 kg. Nie uważam, że jestem za gruba, ale tańczę od 3 lat i to bardzo by mi pomogło, bo ostatnio przytyłam 2,5 kg i to odbiło się na mojej kondycji i możliwościach (np. podnoszenia, skoki itp). Najbardziej zależy mi na biodrach, udach i brzuchu (ale to chyba norma). Staram się nie jeść słodyczy i mam 7 godzin treningu w tygodniu, ale nie mogę zrzucić tych kilogramów. Co mogę zrobić, jaką dietę zastosować lub jakie dodatkowe ćwiczenia wykonywać, aby w miarę szybko pozbyć się problemu?
17 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała jest prawidłowa i naprawdę nie powinnaś się odchudzać. Jeśli chcesz jednak stracić parę kilogramów, powinnaś zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania. Ponieważ jesteś bardzo aktywna fizycznie, nie powinnaś ograniczać ilości spożywanych kilokalorii, ale być może zamienić niezdrowe produkty na te zdrowe i odżywcze. Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.