Jak wrócić do tego momentu kiedy miałam kontrolować, wagę i to co jem?

Jak wrócić do równowagi emocjonalnej? Przez ponad pół roku (od sierpnia ubiegłego roku do marca tego roku) szlifowałam swoją sylwetkę i schudłam ponad 20 kilogramów. Pod koniec kwietnia podjęłam pracę, której od dawna nie mogłam znaleźć. Niestety po trzech miesiącach z niej zrezygnowałam, ze względu na złe traktowanie, choć bardzo chciałam zostać. Już w połowie tego okresu zaczęły wracać kilogramy. Nie potrafiłam ograniczać się tak jak wcześniej, ani utrzymywać wagi. Codziennie negatywne emocje. Nic nie nasycało mojego fizycznego głodu. Obecnie więcej niż 10kg, choć już minęło ponad 21 od kiedy zakończyłam toksyczną pracę. Jak wrócić do tego momentu kiedy miałam kontrolować, wagę i to co jem?

Szanowna Pani,
należy rozpoznać mechanizm objadania się, możliwe, że w Pani przypadku jedzenie pozwala redukować poziom stresu, może być efektem poprawiania nastroju, takim sposobem gratyfikacji w trudnej sytuacji. Istotne są emocje jakie towarzyszą nam podczas jedzenia, kompulsyjne jedzenie często jest pod wpływem złości, niepokoju. Zachęcam Panią do poczytania książki i zastosowania diety według Dr Ewy Dąbrowskiej"Ciało i ducha ratować żywieniem" jest to dieta warzywno - owocowa, która oczyszcza organizm, efektem ubocznym tej diety jest utrata zbędnych kilogramów. W Pani przypadku należy zmienić nawyki, nie ma już zagrożenia związanego z pracą. Dieta pozwala zmienić florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym, co jest istotne dla poprawy samopoczucia i funkcjonowania psychofizycznego. Przekarmienie organizmu powoduje wiele różnych dolegliwości w interakcji różnych układów, narządów wewnętrznych powiązanych ze sobą sprzężeniem zwrotnym dodatnim. Współzależność dotyczy procesów psychicznych, układu immunologicznego, nerwowego, chłonnego pod wpływem stresu.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji, wnioskuję, że celowa jest dla Pani bezpośrednia konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania, celem diagnostyki symptomatycznej oraz optymalnego leczenia (m. in. nawyków).

Przydatne byłoby dla Pani również wsparcie dietetyczne.

Myślę, że warto byłoby (do rozważenia) zaktualizować swoją codzienność, bo z jakiegoś powodu Pani sposobem radzenia sobie, z trudnościami, doznaniami emocjonalnymi, jest nawykowe kontrolowanie Siebie, wagi..., za słowami Pani: "... Codziennie negatywne emocje... ."

Inspirowałabym Panią, by zaktualizować swój codzienny styl życia, zapraszając do swojej codzienności aktywność fizyczną.
Jest takie powiedzenie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Dodatkowo, ćwiczenia fizyczne, dają korzyści psychologiczne - pomagają wzmocnić pewność Siebie, oraz zwiększają poczucie własnej wartości.
A przede wszystkim...
Dzięki aktywności fizycznej dochodzi do fundamentalnej poprawy nastroju
oraz odrzucenia negatywnych myśli, oraz uwolnienia trosk.
Podsumowując, CIAŁO jest stworzone do ruchu...

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605