Dieta Ewy Dąbrowskiej

CHCIAŁABYM ZASTOSOWAĆ DIETĘ EWY DĄBROWSKIEJ. CO SĄDZICIE PAŃSTWO O NIEJ. ZALEŻY MI NA ZRZUCENIU OKOŁO 20 KG, OCZYWIŚCIE W GRANICACH ROZSĄDKU O ILE TE DIETĘ EWY DĄBROWSKIEJ DO TYCH GRANIC MOŻNA ZALICZYĆ. DIETA EWY DĄBROWSKIEJ TO JEST DIETA POCZĄTKOWO OWOCOWO-WARZYWNA TRWAJĄCA DO 6 TYGODNI, PO UPŁYWIE TEGO CZASU WPROWADZA SIĘ STOPNIOWO INNE PRODUKTY. CHCIAŁABYM ZAZNACZYĆ ŻE BYŁAM KIEDYŚ NA DUKANIE I OBECNIE ŻADNA DIETA NA MNIE NIE DZIAŁA ŁĄCZNIE Z 1200 I 1000 KCAL. NIE JADAM "ŚMIECIOWEGO JEDZENIA". BIAŁEGO PIECZYWA, ĆWICZE. CZY JEST SZANSA, ŻE DIETA EWY DĄBROWSKIEJ MI POMOŻE CZY JEST TO RACZEJ KOLEJNY WYNALAZEK, KTÓRY NIC NIE DA? MAM PROBLEM ZE ZRZUCENIEM ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW, MIMO TEGO, ŻE STARAM SIĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ, REGULARNIE ĆWICZYĆ ITP. CZY JEST SZANSA, ŻE DIETA EWY DĄBROWSKIEJ COŚ ZMIENI W MOJEJ SYTUACJI? DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ I POZDRAWIAM!

Witam serdecznie,

Zdecydowanie odradzam tego typu diety, nie należy ona do rozsądnych. Jedząc przez 6tygodni owoce i warzywa zwolni Pani swój metabolizm. Organizm nie będzie miał czego trawić, gdyż owoce i warzywa sa lekkostrawne i zacznie zwalniać przemiana materii. Wprowadzając po pewnym czasie inne produkty najczęściej występuje efekt jo-jo. Wyniszczony i wygłodzony organizm przy zwolnionej przemianie materii zacznie odkładać zapasy, rezerwę z dostarczonych produktów. Po tego rodzaju diecie nie tylko tyjemy ale równiez mogą wystąpić inne problemy typu wypadanie włosów, łamliwość paznokci, ogólne osłabienie itp

Proszę unikać diet niskokalorycznych, które w dużym stopniu obciążają nasz organizm. Powinna Pani skupić się na diecie zbilansowanej, dostosowanej do Pani indywidualnych potrzeb oraz zapotrzebowanie energetycznego. Jest Pani młodą osobą wiec dieta 1000kcal to stanowczo za mało. Musi Pani pamiętać i jednej zasadzie: ,,ŻEBY SCHUDNĄĆ TRZEBA JEŚĆ'', tylko w taki sposób napędzi Pani swój metabolizm i zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Organizm będzie wciąż trawił, wciąż pracował i nie będzie musiał robić zapasów na ciężkie głodówki.

Zalecam: jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie:
2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie
jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad
warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek
podobnie jak II śniadanie
kolacja
jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Pamięta Pani iż trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,
każda dieta, która wprowadza jakiekolwiek wyłączenia będzie prowokowała efekt jojo po jej odstawieniu, więc i tak o której Pani mów również nie jest najlepszym pomysłem. Proponuję zwrócić się do dobrego dietetyka, który ustawi Pani właściwy program do uzyskania utraty wagi około 20 kg.
Sylwia Beyer-Wygońska

Witam, dieta p.dr Ewy Dąbrowskiej jest dietą nastawioną głównie na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz pobudzenie mechanizmów obronnych organizmu przy wielu chorobach. Dieta ta jest bardzo restrykcyjna, prawie głodówkowa, dlatego też powinna być stosowana umiejętnie i najlepiej pod kontrolą lekarza. Nie polecałabym tej diety jako diety stricte redukcyjnej. I na pewno nie może być stosowana zbyt długo. Po 6 tygodniach stosowania takiej diety może mieć Pani problem z ustabilizowaniem wagi. Może Pani gwałtownie zacząć przybierać na wadze. Jako, że dieta owocowo-warzywna sprzyja oczyszczeniu organizmu z toksyn, to powinien on lepiej funkcjonować, a zatem przy ograniczeniu ilość dostarczanych kalorii powinna spadać waga. Ale tu dodatkowa uwaga, nie wolno zbyt drastycznie ograniczać energii, ponieważ wówczas organizm przestawi sie w tryb oszczędzania i nie odpuści za nic w świecie. I po raz kolejny będzie mogła Pani stwierdzić, że żadna dieta na Panią nie działa :). Tak niestety się dzieje, gdy kolejny i kolejny raz zmuszamy organizm do odchudzania a nie doprowadzamy całego procesu do końca. Schudną, to połowa sukcesu, a ustabilizować wagę, to druga połowa tyle że trudniejsza. Radziłabym skorzystać z pomocy dobrego dietetyka, który pomoże Pani podnieść metabolizm (co może skutkować nawet lekkim wzrostem wagi na początku) i przeprowadzi Panię przez cały program odchudzania.

Podobnie jak przedmówczynie- odradzam. Proponuję poszukać dla siebie stylu odżywiania na całe życie a nie tylko na jakiś czas. Wystarcza drobne zmiany przez dłuższy czas i efekty się pojawią bez wyrzeczeń.

Witam, jeżeli szuka Pani sposobu na zafundowanie sobie efektu jojo i rozregulowanie metabolizmu to taka dieta restrykcyjna będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli natomiast chce Pani nauczyć się zdrowego odżywiania i dbania o sylwetkę to serdecznie zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl