Jak wspierać mojego chłopaka w walce z depresją i nerwicą?

Witam,spotykam się z chłopakiem co ma stierdzoną nerwice oraz depresje ma przepisane leki aczkolwiek nie chce ich brac oraz nie chce wrocic do terapii,nie wiem jak mam go wspierac oraz motywowac by walczyl ze zlymi emocjami oraz zlym samopoczuciem

Witam,
Czytając Pani pytanie rozumiem, że może się Pani czuć bardzo bezradna w tej sytuacji i zatroskana o chłopaka. Nie pisze Pani niczego na temat jego wieku. No i poprzez serwis internetowy możliwość adekwatnej oceny sytuacji jest w zasadzie niemożliwa. Jeśli jest pełnoletni, a jego stan w żaden sposób nie ogranicza mu decydowania o sobie, zachęcam po prostu do rozmów. Być może mają Państwo wspólnych znajomych lub kogoś serdecznego w rodzinie, kto mógłby ciepłym słowem pomóc w przekonaniu chłopaka do skorzystania z leczenia. Współczesna psychoterapia i psychiatria są naprawdę bardzo skuteczne. Zakładam, że chłopak jest w podobnym wieku, co Pani, nieco młodszy lub starszy. Wobec tego tym bardziej warto na leczenie (psychoterapię i farmakoterapię) spojrzeć tak, że jeśli się je podejmie, to z efektów można cieszyć się i czerpać korzyści przez wiele, wiele kolejnych lat. Co więcej podjęcie psychoterapii i farmakoterapii nie jest oznaką słabości, lecz raczej odwagi do podjęcia walki o siebie. Proszę także troszczyć się o siebie i pamiętać, że jeśli chłopak jest dorosły, to mimo wszystko przede wszystkim na nim spoczywa odpowiedzialność za jakość jego życia. Motywacja do leczenia musi leżeć po jego stronie.

Pozdrawiam serdecznie