Jak wygląda badanie ortopedyczne kręgosłupa?

Podczas wizyty ulekarza rodzinnego zauwazyl u mnie skolioze i dal skierowanie do poradni wad postawy. Chciałbym zapytac jak będzie wyglądać badanie ortopedyczne kregoslupa i czy bd musiala sie rozbierać. Bardzo wstydze sie tez rehabilitacjii. Nie wiem czy wgl zdecyduje sie na wizyte.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję przełamać wstyd i pójść do specjalisty. Bez tego nie będzie możliwe zdiagnozowanie dolegliwości i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dla lekarza czy rehabilitanta widok ciała pacjenta, nierzadko dotkniętego różnymi schorzeniami nie robi negatywnego wrażenia. By móc Pana dokładnie zbadać, będzie się Pan musiał rozebrać. Może Pan oczywiście zostać w bieliźnie. Chyba ważniejsze od wstydu jest zdrowie i leczenie, dzięki któremu uda się skorygować istniejącą wadę postawy. Proszę to przemyśleć.

Niestety ażeby ocenić wadę postawy, będzie musiała się Pani rozebrać - oczywiście do bielizny. W celu potwierdzenie skoliozy będzie również potrzebne wykonanie zdjęć RTG
Proszę sie tak bardzo nie przejmować - rozbieraniem się,oraz wstydem - lekarz oraz fizjoterapeta jako profesjonalisci nie będą zwracać uwagi na Pania jako obiekt "pożądania". Będa starali się rozwiązać Pani problem zdrowotny.
Ciało ludzkie jest Piękne samo w sobie. Zyczę duzo wiary w siebie