Witam,
wydaje się,że taki brak pewności,co wyrażaja emocje drugiej osoby wynika w dużej mierze z faktu,że Pan uzależnia znajomośc od jej wyłącznej decyzji.Jedynym więc wyjściem jest zapytanie siebie samego "czy chcę" i próba wzięcia za tę decyzję odpowiedzialności.Rozumiem,że nie jest to łatwe,ale szczególnie wtedy,gdy czujemy się ze sobą samym niepewnie,gdy mamy o sobie niskie albo złe mniemanie.Jeżeli tak własnie czuje się również Pan,najwłasciwiej będzie rozpocząć przerwany dialog od zbudowania w sobie pozytywnej samooceny.Z opisanej sytuacji nie wynika odrzucanie Pana,ale raczej być może rozdraznienie partnerki,że ma zadecydować za dwie osoby,bo nie jest pewna Pana zaangazowania.
Pozdrawiam i zachęcam.
Wygląda na to, że trudno Państwu jasno określić swoje uczucia wobec drugiej osoby. Gdy jednio chce zbliżenia drugie odmawia i odwrotnie. Obecne zawieszenie i niepewność (zarówno swoich uczuć jak i partnera) utrudnia odbudowanie relacji albo wycofanie z niej. Ranicie się nawzajem. Czy warto? Być może separacja pozwoliłaby na zabliźnienie ran, zamiast rozdrapywania ich?
Lub też szczera i jasna rozmowa- o uczuciach, emocjach , potrzebach i oczekiwaniach każdego z Państwa, która zakończyłaby się ustaleniem "zasad" obecnej relacji.
Witam,
oczywiście trudno się domyślać o co Pana byłej partnerce chodzi, być może dowie się Pan o tym, gdy jednak do spotkania dojdzie. Jedno jest pewne, że nie potrafią Państwo ze sobą po prostu rozmawiać. Opisane przez Pana sytuacje, reakcje wskazują, że wprawdzie używają Państwo słów, ale nie mówią Państwo ani jasno o co Wam chodzi, czego chcecie, ani też być może nie dajecie sobie przestrzeni na wysłuchanie drugiej strony. To brzmi, jakby Państwo wciąż mieli dużo niewyjaśnionych kwestii między sobą, i pozostaną one takie do momentu, gdy zdecydują się Państwo o nich normalnie, szczerze porozmawiać. Wyjaśnienie swoich stanowisk, co Państwa boli, dotyka w zachowaniu drugiej strony może sprawić, że już zawsze na swój widok będą Państwo doznawali silnych emocji, które uniemożliwią porozumienie.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Rozstanie z partnerką a reakcje na jej obecne kontakty z mężczyznami – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
- Rozstanie w złości i obwinianie partnera – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Wyjaśnienie przyczyn rozstania – odpowiada Marta Osińska-Białczyk
- Brak akceptacji przez matkę partnera – odpowiada Mgr Anna Rossa
- Niechęć do seksu u 37-letniego partnera – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Strach przed utratą dziewczyny a studia – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Trudności ze spaniem i brak apetytu po rozstaniu – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Co może oznaczać reakcja mojego partnera po rozstaniu? – odpowiada Mgr Anna Szyda
- Kłótnie z partnerką i rozstanie – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Depresja i myśli samobójcze po rozstaniu z partnerką – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
artykuły
Niedojrzałość emocjonalna - objawy, przyczyny i leczenie
Niedojrzałość emocjonalna nie jest zaburzeniem czy
Osobowość borderline (Border Personality Disorder) - na czym polega, objawy i leczenie
Osobowość borderline - co to jest? W ciągu ostatni
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę
Czy ciąża bez stosunku jest możliwa? Większość pow