Popękany język a stosowanie Nystatyny

Witam! Od dziecka mam strasznie popękany język. Największa bruzda biegnie przez środek języka,mniejsze są po bokach. Nie mam żadnych innych widocznych zmian. Popękany język boli,w szczególności od przypraw,napojów gazowanych czy pasty do zębów. Podejrzewam,że mam język maszynowy,ale bardzo bym chciała ten problem wyleczyć. Czy jest jakiś sposób na popękany język? Lekarz rodzinny zalecił stosowanie Nystatyny, ale wyczytałam,że jest ona na grzybicę jamy ustnej i układu pokarmowego a nie na popękany język. Czy to możliwe, że Nystatyna faktycznie pomoże na popękany język czy jest to środek, który po prostu ma złagodzić ból? Czy w ogóle są jakieś sposoby na popękany język czy muszę z tym żyć i nic się nie da zrobić? Zastanawiam się czy w ogóle są jakieś sposoby na popękany język - może jakieś domowe sposoby? Sama już nie wiem... Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja lekarza gastroenterologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. i zalecić dalsze postępowanie.