Jak zabezpieczyć się przed anginą?

Córka dzisiaj miała zdiagnozowana anginę.ja jestem w 12tygidniu ciąży i zastanawia mnie fakt co jak ja złapie od córki chorobę?czy ja mogę czymś się wzmocnić?żeby mnie to ominęło w razie czego. od rana i tak ja przytulałam i dawałam jej buziaki jak się kiepsko czuła więc możliwe że mogę coś złapać ,liczę się z tym.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

angina inaczej zapalenie gardła jest chorobą wirusową, która z czasem może przybrać charakter bakteryjny. To, że zachorowała Pani córka nie musi oznaczać, że i Pani złapie infekcję. Dużo będzie zależało od pani odporności, na pewno zażywa Pani suplementy dla kobiet ciężarnych, dodatkowo można mieć nadzieję, że dba Pani o odpoczynek i zbilansowane posiłki, to może wystarczyć, by udało się uniknąć infekcji. Gdyby się jednak nie udało, warto spróbować kurować się domowymi sposobami, ważne też będzie skonsultowanie wątpliwości z lekarzem prowadzącym, on zdecyduje, czy potrzeba, aby wdrożyć leczenie farmakologiczne. Zapraszamy do lektury artykułu poniżej. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

https://zdrowie.parenting.pl/angina-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.