Jak zapobiegać takim rozstepom u córki?

Witam, Mam 13 letnią córkę. Pewien czas temu zauważyła, że na jej ciele zaczynają się pojawiać roztępy. Początkowo były tylko na pośladkach, lecz później pojawiły się też na udach, plecach i piersiach. Byłyśmy w tej sprawie u dermatologa- przepisał nam stosowanie kremu- Pharmaceris M. Córka stosuje go już ponad miesiąc , lecz poprawa jest praktycznie nie widoczna. Boimy się, że nowe znowu będą powstawać . Jak im zapobiec i uniewidocznić już te które powstały? Może jakieś ćwiczenia? Prowadzimy aktywny tryb życia, więc to nie jest związane z otyłością Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, córka obecnie intensywnie rośnie, stąd obecność rozstępów. Na tym etapie proponuję intensywnie nawilżać skórę, by nadążyła za szybko rozwijającym się organizmem, a czas na ich redukcję (laserem,poprzez mikronakłucia, karboksyterapię) dopiero przyjdzie, lekarz medycyny estetycznej zakwalifikuje córkę do serii zabiegów, kiedy osiągnie określony wiek i zabiegi te będą bezpieczne. Warto tymczasem zadbać o właściwe odżywienie, w tym podaż białka i wysycenie diety antyoksydantami, które wesprą skórę i zmniejszą ryzyko powstania nowych rozstępów. Pozdrawiam