Jak zaradzić obgryzaniu kostek przy paznokciach?

Mam pewien problem . Tak dokładnie ,gdy mój syn był nieco mniejszy zaczął obgryzać paznokcie . Lecz rok pózniej syn zaczął obgryzać swoje kostki u palców . najczęściej zdarza się to podczas emocji , zdenerwowania . Np podczas meczu piłki nożnej . Czy to poważne i czy da sie temu zaradzić ?

http://psychoterapia-krakow.net/

Witam,
z listu niewiele można wywnioskować, nie podaje Pan wieku dziecka, wskazana jest konsultacja u psychologa dziecięcego lub w Poradni Psychologiczno - pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie