Jak zasypiać po nocnej zmianie?

Dzień dobry mam problem z zasypianiem w nocy po nocnej zmianie czasami nie mogę spać w nocy nawet do 4dni i to bardzo mnie męczy, ale to się stało jak się przeniosłem się z działu produkcyjnego do działu technicznego i za czołem pracować nocne zmiany jak miałem pierwszy problem z zasypianiem to brałem melisse lub piłem mleko z miodem to mi pomagało ale teraz to muszę pi 4 saszetki melisy + do tego 4szt tabletek na sen (doppelherz),i po tym zasypiam,i jak nie śpię to mie głowa boli.

Witam, sytuacja którą Pan opisuje to zaburzenia okołodobowego rytmu snu i czuwania, związane z pracą zmianową. Niedopasowanie między wzorcem snu i czuwania a wymaganiami nocnej pracy powoduje bezsenność. Jeżeli wpływa to na pogorszenie Pana funkcjonowania, ma Pan trudności z zasypianiem po nocnej zmianie, proszę skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie