Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zasypiać po nocnej zmianie?

Dzień dobry mam problem z zasypianiem w nocy po nocnej zmianie czasami nie mogę spać w nocy nawet do 4dni i to bardzo mnie męczy, ale to się stało jak się przeniosłem się z działu produkcyjnego do działu technicznego i za czołem pracować nocne zmiany jak miałem pierwszy problem z zasypianiem to brałem melisse lub piłem mleko z miodem to mi pomagało ale teraz to muszę pi 4 saszetki melisy + do tego 4szt tabletek na sen (doppelherz),i po tym zasypiam,i jak nie śpię to mie głowa boli.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam, sytuacja którą Pan opisuje to zaburzenia okołodobowego rytmu snu i czuwania, związane z pracą zmianową. Niedopasowanie między wzorcem snu i czuwania a wymaganiami nocnej pracy powoduje bezsenność. Jeżeli wpływa to na pogorszenie Pana funkcjonowania, ma Pan trudności z zasypianiem po nocnej zmianie, proszę skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy