Jak zatrzymać potas w organizmie?

Nie zażywam leków moczopędnych ani też obniżających ciśnienie krwi , a ciągle wypłukuje mi się potas z organizmu , przez co zle się czuję ( mdłości, zawroty głowy, brak apetytu , często biegam to toalety ) . Proszę o poradę .

Dzień dobry,

Robiła Pani badania krwi, w którym oznaczony był potas?
Należy to uczynić. Wówczas lekarz przepisze potas na receptę.

Jeżeli chodzi o dietę to codziennie proszę wpijać 0,5 litra soku pomidorowego lub zjadać 1 dużego pomidora, proszę stosować sól dietetyczną (potasowa) do przyprawiania potraw oraz zjadać 1 banana oraz 5-6 orzechów włoskich w ciągu dnia.