Niedobory potasu w organizmie

Witam ! Parę miesięcy temu trafiłam na pogotowie ponieważ miałam całkowicie wypłukany potas z organizmu ( miałam mdłości, cały czas było mi słabo, nie dałam rady utrzymać się na nogach, bardzo szybko się męczyłam) . Teraz przynajmniej 2-3 razy w miesiącu i tak co miesiąc mam takie same objawy, wezmę tabletki potas i czuję się lepiej. Dlaczego tak często mam problemy z potasem ?? Proszę o poradę. Bardzo martwię się o swój stan zdrowia. Pozdrawiam !

Niedobór potasu może być spowodowany stosowaniem leków, które zwiększają wydalanie potasu z moczem – przede wszystkim chodzi tutaj o leki diuretyczne, czyli moczopędne. Hipokaliemia występuje także u osób odwodnionych w przebiegu wymiotów, biegunek czy z powodu przyjmowania małej ilości płynów.Jeśli masz niedobór potasu zacznij regularnie jeść suszone owoce, rodzynki, jabłka, kiwi, banany, awokado, orzechy, brokuły, pomidory i mięso. Możesz też przyjmować suplementy diety z potasem.