Co może być przyczyną spadku poziomu potasu?

Witam, od 6 miesięcy spada mi poziom potasu, waha się między 3.0-3.5, pomimo, że stosuje tabletki ASPARGIN 2 razy dziennie, dietę bogatą w potas (pomidory, banany, brokuły, bataty, morele i śliwki suszone. Czym może być spowodowany niedobór potasu? Miałam robione wszelkie badania (EKG, Holter, ECHO), badania morfologii (na nerki, tarczycę i wszystko wyszło w normie. Czy potas może spadać od stresu (studiuje prawo i mam dużo obowiązków) czy od stosowania antykoncepcji (plastry Evra)?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza endokrynologa aby rozszerzyć diagnostyke