Jak w naturalny sposób obniżyć poziom potasu?

Witam, ostatnio wykonałam badania, w których wyszedł podwyższony poziom potasu. Jak w naturalny ( bezpieczny )sposób obniżyć poziom potasu? Dzisiejsze badania - 6, 1. Dodatkowo - CRP=49,0 Z czym może być w ogóle związany wyższy poziom potasu? Czy zależny jest od diety? A może jest to objaw jakiejś choroby? Co należy w takim razie wykonać? Może jakieś jeszcze inne badania, aby sprawdzić, co tak naprawdę jest nie w porządku? Jak wygląda leczenie? Z kim to w ogóle konsultować? Czy wystarczy lekarz rodzinny? A może podwyższony poziom potasu nie świadczy o niczym groźnym - na co mam nadzieję ;) Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam,
przyczyną hiperkaliemii może być min. nadmiar potasu w diecie przy niedostatecznym wydalaniu tego pierwiastka przez nerki, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, niedotlenienie tkanek. Może także występować przy stosowaniu leków stosowanych w terapii nadciśnienia tętniczego. Decyzję co do leczenia takiego stanu może podjąć tylko i wyłącznie lekarz. Dietetyk może zalecić dietę o obniżonej zawartości potasu. Największym ograniczeniom podlegają produkty bogate w potas, do których należą: ziemniaki (aby, obniżyć ilość potasu można stosować metodę 2 krotnego gotowania), suszone owoce, banany, awokado, owoce cytrusowe, śliwki, pomidory i przetwory z pomidorów, suche nasiona roślin strączkowych oraz kasza gryczana. W przypadku nadmiaru potasu we krwi. Zaleca się także zwiększone spożycie płynów. Pozdrawiam