Dieta na obniżenie potasu w organizmie

Poprosze o przyklad diety zeby obnizyc potas w organizmie. Wskaznik we krwi wynosi obecnie 5.0 i zalecono mi go obnizyc. Mam bradykardie i nadkowasowosc zoladka. Polecono mi rowniez brac magnez. Zalecenia lekarza: zeby zrobic badanie holterem i ewentualnie zbadac nerki, choc USG bylo w porzadku. Prosze o pomoc

Przede wszystkim należy na jakiś czas ograniczyć spożywanie produktów zawierających duże ilości potasu, takich jak:

- nasiona roślin strączkowych
- pomidory
- banany
- ziemniaki
- orzechy
- suszone owoce
- kakao
- czekolada
- koncentrat pomidorowy
- pestki dyni
- mięso
- brokuły
- natka pietruszki
- kasza gryczana

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl