Jak zatrzymać tycie?

Dzień dobry. Jestem rok po leczeniu jodem, wszystkie wyniki w normie (tsh, Ft3, ft4, insulina, glukoza, kortyzol, kreatynina), a mimo to ciągle tyje... Już 14 kg do przodu. Dodam, że ograniczam się z jedzeniem i regularnie min. 5x w tygodniu robię kilkukilometrowe marsze. O co tu chodzi? Jak schudnąć lub przynajmniej zatrzymać wzrost masy ciała?

Dzień dobry, jeżeli badania krwi są w normie i były konsultowane z lekarzem, jeżeli robiła Pani również krzywą cukrową (oznaczenie poziomu glukozy i insuliny po po obciążeniu glukozą) i również wszystko było w porządku, to należy przyjrzeć się nawykom żywieniowym. Nierzadko wydaje się nam, że nie popełniamy żadnych błędów żywieniowych, nasz styl życia jest prawidłowy, a masa ciała ciągle rośnie. Polecam także zwrócić uwagę na redukcję stresu, odpowiednio regenerujący sen, bo to wszystko również ma wpływ na naszą masę ciała.

Zachęcam do skorzystania z moich usług dietetyka online https://jeszfresh.pl/

Wspomnę jeszcze, że ilość kalorii ma znaczenie - zarówno za dużo jak i za mało kalorii może zaburzyć nasz metabolizm.