Jak zgubic 15 kg przy PCOS?

Mam 25 lat, jestem kobietą, ważę 77 kg, mam 170 cm wzrostu. Nie pracuję, obecnie mój ruch to prace domowe. Starałam się ograniczać węglowodany. Ogólnie jem mało, czasem 1 posiłek dziennie, np talerz zupy ogórkowej lub 3 kromki chlepa z pomidorem lub ziemniaki i kotlet z piersi kurczaka (jadam tylko mieso z kurczaka). W rodzinie od stronu mamy i taty są osoby otyłe. Zawsze ważyłam 55 kg. 3 lata temu przytyłam. Niedawno dowiedziałam się, że mam pco i problemy hormonalne. Podobno to ma wpływ na mój brzuch (wygladam jak w 3 miesiącu ciąży, a nie jestem). Mój jadłospis to rano kawa z mlekiem, ok. 13;00 kromka chleba, czasem o 17 obiad, np. zupa lub ziemiaki i jajko sadzone, ogórki kiszone, czasem zamiast ziemiaków frytki, czasem zjem owoc, np. pomarańczę, banana. Proszę o pomoc, nie lubię swojego ciała, a głownie brzucha. Przez 3 miesiące robiłam 100 brzuszków dziennie i zgubiłam centymetr, co mnie zniechęciło. Pomocy!
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam!

Żywienie w przypadku PCOS różni się od żywienia osób zdrowych, stąd polecałabym udanie się na konsultację dietetyczną, do osoby, która będzie dysponowała Pani badaniami lekarskimi.

Z diety powinna Pani wykluczyć produkty zawierające cukry łatwo przyswajalne: cukier, miód, dżemy, ciasta, ciastka, czekolady i inne łakocie.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Jeśli chodzi o nadanie kształtu Pani sylwetce, przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie: abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Chęć schudnięcia 15 kg przy PCOS

Dzien dobry Mam 19 lat , mam 170 cm wzrostu i waze 105 kg , chciala bym schudnac jak narazie 15 kg i nie wiem jak to zrobic, dodadkowo choruje na zespol policystycznych jajniokow. prosze o porade
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rzeczywiście Pani waga jest niepokojąca! Nie powinna Pani odchudzać się na własną rękę a udać się do specjalisty. Dodatkowo zaburzenia hormonalne przyczyniają się do wzrostu wagi. Zwalnia bowiem przemiana materii. Należy przyspieszyć Pani metabolizm dzięki wprowadzeniu 5 posiłków jedzonych regularnie w odstępach około 3h. Posiłki powinny być pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane. Do tego nie może Pani zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu - około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak schudnać 15 kg?

Witam, mam 15 lat. Ważę 83 kg przy wzroście 180cm i jestem mężczyzną. Bardzo zależy mi na tym,aby schudnąć przynajmniej 15kg, ponieważ chcę dobrze się czuć w swoim ciele... Bardzo proszę o jakąś dietę, co mam jeść, pić oraz ćwiczenia na poprawę mojej sylwetki, muskulatury. Z góry dzięki. Email: patryk55e@o2.pl, Gadu gadu: 4001494.
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 2400 kcal, a więc najleszą dietą będzie dieta na 1400 kcal do stopniowego zmniejszania. Tych 1400 kcal należy rozłożyć na 5 - 6 posiłków dziennie co 3 godziny.

Dobre produkty: nabiał do 1,5% tłuszczu - jogurty, kefiry, sery twarogowe (białe), mięso i wędliny drobiowe, ryby chude (dorsz mintaj), warzywa świeże lub gotowane, owoce, pieczywo pełnoziarniste i razowe, makarony (najlepiej razowy), kasze, ryż (najlepiej brązowy), oliwa z oliwek.

Złe produkty: tłuste produkty nabiałowe - sery żółte, brie, camambert, tłuste mięsa - wieprzowina, białe pieczywo, słodycze, słone przekąski, masło, smalec, słodzone napoje gazowane.

Zabronione są potrawy smażone i fast food.

Do picia - woda niegazowana - najlepiej około 2 litrów dziennie.

Najlepsze ćwiczenia - biaganie, basen, jazda na rowerze.

Najważniejsza w diecie jest regularność - częste spożywanie niewielkich porcji jedzenia oraz codzienna aktywność fizyczna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty