Jak zniwelować oponkę na brzuchu u 12-latki?

Witam, chodzi o brzuszek mojej córki (adoptowanej). Ma 12 lat i moim zdaniem jest wagowo w sam raz, szczupłą i wysportowana. (33kg przy 147cm). "Problemem" jest oponka na brzuchu, która się niestety powiększa. Dziewczynka się też bardzo garbi. Wiem, że są większe problemy, chodzi mi o to, żeby to powstrzymać i odpowiednio zadbać, żeby za kilka lat nie musiała się wstydzić. Chcę ją zapisać na basen przynajmniej raz w tygodniu. Czy dodatkowo powinnam jej jakoś szczególnie ograniczyć słodycze? To dziecko, nie chcę jej zamęczać dietami. Proszę o rady, jak najlepiej zadbac o taki brzuszek, czy może lepiej udać się do jakiegoś dietetyka?

Witam serdecznie,
oponka na brzuchu może być spowodowana niewłaściwym odżywianiem. Być może w diecie jest zbyt dużo słodyczy i żywności przetworzonej. Proszę zadbać o zdrowy jadłospis córki. Należy jeść regularnie i wprowadzić zbilansowane posiłki. Już od najmłodszych lat należy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe a utrwala się i zostaną do końca życia. Nie piszę o konkretnej diecie, która często źle się kojarzy a o zdrowym podejściu do odżywiania.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk