Jak zredukować włókna łojowe?

Jak zredukować włókna łojowe? (SEBACEOUS FILAMENTS) Mam całe policzki nos i brode w tych okropnych kropkach. Czy są jakieś zabiegi, pielęgnacja bądź antybiotki które pomogą mi się tego pozbyć? Z góry dziekuje za odpowiedz. Jestem pewna, ze to niestety nie zaskorniaki.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Przede wszystkim konieczna ocena przez lekarza dermatologa i wtedy Ew leczenie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co to jest cysta łojowa?

Będąc u dermatologa na kontroli znamion zwrócił on uwagę że na twarzy mam cystę łojową. w domu jednak nic takiego nie zauważyłem. Czy to to samo co kaszak? Czy to coś groźnego?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

cysta łojowa czy cysta naskórkowa lub zastoinowa nosi również miano kaszaka. Jest łagodnym guzkiem o charakterze torbieli występującej w okolicach twarzy, głowy, szyi. Zlokalizowana jest w okolicy mieszków i gruczołów włosowych. We wnętrzu torbieli znajduje się zrogowaciały naskórek i łój. Być może zainteresuje Pana odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-torbiel-naskorkowa-to-kaszak.

Kaszaki, to jest cysty łojowe, nie są groźne, niemniej mają tendencję do wzrastania, więc warto je usuwać. W zależności od rozmiaru kaszaka można go nakłuć i wycisnąć, bądź usunąć chirurgicznie. Niekiedy cysty łojowe mogą prowadzić do stanu zapalnego i nadkażenia bakteryjnego, dlatego w przypadku większych kaszaków warto się zgłosić do lekarza. O możliwościach leczenia powinien Pan porozmawiać z dermatologiem.

Więcej o kaszakach w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kaszak.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zredukować "boczki"?

Mam 20 lat. ważę 65,5 kg przy wzroście 172 cm. bardzo chciałabym schudnąć gdyż zauważyłam, że na bokach i brzuchu (szczególnie dolnej części) mam okropne sadło. Dodam, że całe wakacje starałam sie jeść 4-5 posiłków i starałam sie odmawiać sobie słodyczy (tylko gdy ktos bardzo nalegał i nie miałam wyjścia) poza tym pływałam, ćwiczyłam (a6w, dużo innych ćwiczeń na brzuch) ale efektów prawie nie zauważyłm. Dodam, że mam skoliozę w piersiowej części kręgosłupa, ale też troche lędżwiowej i wiem, że moja sylwetka nigdy nie będzie idealna, ale chcę pozbyę się nadmiaru tłuszczu;((
KOBIETA, 11 LAT ponad rok temu

Witam!

"Boczki" związane są z typem sylwetki określanym jako "jabłko" (tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy brzucha, talii) - i co istotne - osobom o takiej budowie łatwiej uzyskać zgrabną sylwetkę. Widoczny brzuszek może być także efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety. Z diety należałoby wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka. Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda. Podobny efekt wywołują warzywa kapustne czy też czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, a niżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku). Wzydmanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego). Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania wody w organizmie). W Pani przypadku ćwiczenia powinny być poprzedzone konsultacją lekarską (bądź poradą fizjoterapeuty). Nieprawidłowo wykonywane, mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

Pozdrawiam ciepło

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty