Jak zrzucić kilogramy po ciąży w wieku 22 lat?

Witam mam 22 lata i niestety waga 64 kg przy wzroście 156... jestem mama dwójki dzieci niestety te kilogramy są skutkiem ciąż (dwa cc) cały czas próbuje różnych diet od tych zdrowych po drastyczne typu dukana.niestety opornie mi wszystko idzie przez te wszystkie diety schudłam 2 kg i waga w miejscu z tendencją w górę

Dzień dobry, Pani dieta powinna mieć kaloryczność około 1500-1600kcal. Ale podkreślam, że są to obliczenia teoretyczne, ze wzorów (i biorąc pod uwagę małą aktywność fizyczną). Najlepiej byłoby to sprawdzić przeprowadzając analizę składu ciała - wtedy na postawie zawartości mięśni w organizmie analizator wyznaczy Pani konkretne zapotrzebowanie (może się okazać, że będzie niższe niż wyliczone ze wzoru 1453kcal). Taka kaloryczność diety pozwoli na chudnięcie około 0,5kg tygodniowo a wprowadzając dodatkowo aktywność fizyczną nawet 1kg tygodniowo. Daje to w sumie 2-4kg miesięcznie i takie jest najbardziej zdrowe i optymalne chudnięcie. Należy zacząć od wprowadzenia 5 regularnych posiłków w małej porcji. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie. Dodatkowo, proszę zacząć pić wodę, wyeliminować cukier i napoje gazowane. Oczywiście, najlepiej jeśli odwiedziłaby Pani dietetyka, który ułożyłby dietę indywidualnie dla Pani. Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice