Jaka dieta będzie skuteczna, aby schudnąć z brzucha?

Witam pracuje na ńocna zmianę codziennie piec dni w tyg i chciałabym schudnąć z brzucha przy moim wzroście 175 cm i wadze 77.6 kg proszę o pomoc jaka dietę stosowaći jak rozplanować posiłki pozdrawiam

Dzień dobry, Pani dieta powinna mieć kaloryczność około 1700 kcal. Ale podkreślam, że są to obliczenia teoretyczne, ze wzorów (i biorąc pod uwagę małą aktywność fizyczną). Najlepiej byłoby to sprawdzić przeprowadzając analizę składu ciała - wtedy na postawie zawartości mięśni w organizmie analizator wyznaczy Pani konkretne zapotrzebowanie (może się okazać, że będzie niższe niż wyliczone ze wzoru 1550kcal). Taka kaloryczność diety pozwoli na chudnięcie około 0,5kg tygodniowo a wprowadzając dodatkowo aktywność fizyczną nawet 1kg tygodniowo. Daje to w sumie 2-4kg miesięcznie i takie jest najbardziej zdrowe i optymalne chudnięcie. Należy zacząć od wprowadzenia 5 regularnych posiłków w małej porcji, posiłki co ok 3-4h. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie. Dodatkowo, proszę zacząć pić wodę, wyeliminować cukier i napoje gazowane. Oczywiście, najlepiej jeśli odwiedziłaby Pani dietetyka, który ułożyłby dietę indywidualnie dla Pani. Pozdrawiam, Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk kliniczny Gryfice