Co jeszcze mogę zrobić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

Mam 35 lat, w ostatnich kilku latach dość mocno przybrałam na wadze i obecnie ważę ok 85 kg przy wzroście 165 cm. Postanowiłam zrzucić zbędne kilogramy, więc zaczęłam ćwiczyć, ograniczyłam słodycze, spożywam 4-5 małych posiłków dziennie, piję ok. 2 litrów wody dziennie i różne zioła (melisa, czystek, bratek). Co jeszcze powinnam zrobić, aby pozbyć się kilogramów i wrócić do dawnej sylwetki? Ile mniej więcej czasu potrzebuję by zrzucić zbędne kilogramy, aby nie odbiło się to niekorzystnie na moim zdrowiu? Najlepiej się czułam ważąc 60-65 kg i do tej wagi chciałabym wrócić.

Dzień dobry
Odpowiednia, czyli zdrowa redukcja masy ciała to utrata około 0,5-1 kilogramów tygodniowo czyli 2-4 kg miesięcznie. Aby tyle schudnąć powinna Pani jeść około 500-1000 kcal mniej niż wynosi Pani całodobowe zapotrzebowanie. Aby sprawdzić ile wynosi Pani zapotrzebowanie najlepiej przeprowadzić analizę składu ciała w profesjonalnym gabinecie dietetycznym. Ze wzoru wynika, że jest to około 1700-1900kcal ale lepiej to sprawdzić. Najlepiej jeśli dieta zostanie ułożona przez profesjonalistę - tylko wtedy ma Pani gwarancję, że odchudzanie przebiegnie pomyślnie i nie odbije się negatywnie na Pani zdrowiu. Wprowadzone przez Panią zmiany są jak najbardziej prawidłowe. Trudno powiedzieć ile dostarcza Pani kalorii i czy ilość ta jest wystarczająca do chudnięcia - mam za mało danych. Wszystko zależy również od aktywności fizycznej. Ale jeśli po miesiącu masa ciała zmniejszy się o 2-4 kg to jest to jak najbardziej wynik prawidłowy.
Pozdrawiam serdecznie,
Maja Czerwińska-Rogowska
dietetyk Gryfice