Jak zwalczać psychozy?

Witam! Na ogół jestem osobą szczęśliwą, ale ostatnio dopadają mnie jakieś psychozy, nie wiem czemu. Jak rozmawiam z ludzi uciekam wzrokiem, nie docierają do mnie słowa, tak jak by jakaś blokada się w moim mózgu włączała. Podróżuję dużo i często zmieniam miejsce swojego zamieszkania, zdarzało mi się coś takiego już kiedyś, ale nie o takim nasileniu, strach, że ktoś nie zrozumie mnie, albo nasuwa mi się często, że ktoś ma rację, a to jest wbrew mnie - nie wiem co się ze mną dzieje:/. Nie powiem, bo ostatnio zaczęły mnie przytłaczać moje długi i chyba popadłem w alkoholizm. Po alkoholu nie mam takich "schizów" albo w mniejszym natężeniu, czuję jakaś większą pewność siebie czy coś. Strasznie lubię się izolować i nie rozmawiać z nikim ze strachu, że znów ta jakaś dziwna psychoza mi się włączy. Jak z tym walczyć, już mam dosyć tego!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twój opis problemu jest dość krótki i mało precyzyjny, z pewnością nie wskazuje jednak na psychozę. Psychoza jest satnem, w którym dochodzi do zerwania kontaktu z rzeczywistością, niemożliwa staje się obiektywna ocena własnej sytuacji.
Pewne objawy (niepewność w trakcie rozmowy z innymi ludźmi, obawa przed ośmieszeniem i odrzuceniem) mogą wskazywać np. na fobię społeczną - wówczas pomocne mogą się okazać dla Ciebie formacje w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/tagi/fobia-spoleczna
Alkohol nie załatwia żadnych problemów, tyko generuje kolejne. Jeśli nadużywasz alkoholu, zgłoś się do poradni leczenia uzależnień. W takiej poradni pracuje zespół psychologów, terapeutów oraz psychiatra, którzy mogą pomóc Ci zarówno w problemach z alkoholem, jak i z lękiem lub gorszym nastrojem.

Z pozdrowieniami