Jak leczyć psychozę Korssakowa?

Witam. Czy zespół amnestyczny(Psychoza Korssakowa) Może dotchnąć kobietę 26 letnią. Dziewczyna niejednokrotnie wymyślała wydarzenia których nie było kiedy nie pamiętała powrotów do domu po spożyciu dużej ilości alkoholu. Ciągle sprawdza w internecie czy nie ma np. Filmików na jej temat ponieważ twierdzi że wracając rozebrała się i ktoś ją nagrał...To tylko jeden przykład, takich podobnych "historii" było mnóstwo! Twierdzi uparcie że to prawda! Nie można już jej wierzyć gdyż jej wcześniejsze historie które opowiadała okazały się nie prawdą! Nie chce wyjść do ludzi, mówi że już wszyscy wiedzą co zrobiła i się śmieją, nagrywają ją, patrzą się ciągle w jej strone! Mówi że się zabije, bije się sama po twarzy, po głowie, wyrywa włosy bo twierdzi że zasłużyła! Dodam jeszcze że w młodym wieku zaczeła spożywać alkohol i amfetamine. Od ok. Roku czasu wymyśla te historie. Po trzezwemu wszystko pamięta. Czy to może być psychoza korssakowa? Czy jej konkubent może pod przymusem wysłać ją na leczenie zamknięte? Dziękuje za odpowiedz!

Dzień dobry,
Opisane objawy kwalifikują się do leczenia szpitalnego, także takiego wbrew woli.
Psychoza Korsakowa występuje raczej u osób w starszym wieku, z wieloletnim wywiadem alkoholowym, wyniszczonych somatycznie, z niedoborami witamin. Choć u osoby młodej, która wcześnie zaczęła nadużywać alkoholu też może się rozwinąć, choć jest to rzadsze.
Dokładne rozpoznanie można postawić dopiero po wykonaniu badań diagnostycznych.
Pozdrawiam