Podniecają mnie młode dziewczęta - czy powinienem się leczyć?

Witam, mam 26 lat i czasem pytam się samego siebie - czy ja jestem jakimś zboczeńcem? Podniecają mnie dziewczyny w wieku - dajmy na to - 14-20 lat. Oczywiście nie zamierzam z takimi dziewczynami się spotykać ani składać im propozycji. Ale wstydzę się, że dziewczyny nawet w wieku 14 lat (i czasem młodsze - wystarczy, że ma piersi i sylwetkę) budzą moje pożądanie. Oczywiście podobają mi się również kobiety w moim wieku jak i dojrzałe (te zadbane i piękne). Powinienem się leczyć?
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z Pana listu wynika, że interesuje się Pan dziewczętami, które mimo młodego wieku mają wykształcone cechy płciowe. Dlatego też nie sądzę, by cierpiał Pan na zaburzenia preferencji seksualnej. Jednak Pana zainteresowanie młodymi kobietami i dziewczętami niepokoi Pana i powoduje narastanie lęku. Warto dlatego zgłosić się do seksuologa lub psychologa-seksuologa. W ten sposób będzie Pan mógł zgłębić swój problem i poznać przyczyny obecnego stanu. Zastanawia się Pan, co się z Panem dzieje. Jednak na podstawie tak krótkiego opisu, bez bezpośredniego kontaktu, ustalenie podłoża Pana problemu i zakwalifikowanie go jest praktycznie niemożliwe. Dlatego zachęcam do kontaktu ze specjalistą, bo w ten sposób może Pan poznać przyczyny swojego zachowania i  zmniejszyć wewnętrzne napięcie. Bezpośredni kontakt ze specjalistą pozwoli Panu również dowiedzieć się, czy wymaga Pan terapii lub innej formy pomocy. Proszę również pamiętać, że polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności dla osób obcujących płciowo z osobami poniżej 15 roku życia. Mówi o tym art. 200 par. 1 i 2 KK.

Pozdrawiam