Jak zwiększyć motywację do ćwiczeń?

Dzien dobry.Mam pytanie odnosnie trybu zycia.mam 158cm i ok.42kg.Nie chcę tyć,zalezy mi na uwydatnieniu miesni,w szczegolnosci na brzuchu i utrzymaniu tej wagi.Staram sie jesc zdrowo i cwiczyc,choc niewiele(czasem biegam 50 min, a niekiedy robie tylko 7 min czy 10 min trening na brzuch)Cwiczenia nie daja mi radosci mimo,ze cwicze juz ok.180dni.Zaczynajac je mysle o tym,by jak najszybciej sie skonczyly.Chcialabym miec motywacje do dluzszych cwiczen i czerpac z tego radosc,ale jest to trudne.

Witam Panią,

Proponuję zapisać się na ćwiczenia grupowe np fitness czy na siłownie. Warto też wybrać się na treningi ze znajomym to może oni przekażą nieco motywacji. Jeżeli jednak chciałaby Pani pozostać przy ćwiczeniach w domu to w Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

Bardzo ważne jest również właściwa dieta która stanowi 80% sukcesu!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk