Jaka choroba objawia się w ten sposób?

Witam. Kilka miesięcy temu pojawiły się u mnie pewne dolegliwości. Najpierw zacząłem mieć podwyższone tętno (105-110) czułem jak mi mocno serce bije. Kilka dni później zacząłem mieć bóle w klatce piersiowej i uczucie jakby zawału. Ucisk w klatce i problem w wzięciem oddechu. Po minięciu tych objawów pojawił się ból głowy który raz był mocniejszy a raz słabszy ale dokuczał mi przez kilka dni. Żadnych tabletek nie brałem gdyż nie zażywam nic gdy nie wiem co mi jest. Zadzwoniłem do lekarza i dostałem skierowanie na badanie krwi. (OB, TSH, Kreatynina, CRP itp.) wszystko wyszło prawidłowo, delikatnie tylko neutrofile poniżej zakresu tego laboratorium w którym robiłem te badania. Po 2 dniach nie miałem żadnych dolegliwości ale pojawiły się piski w uchu z tej samej strony co wcześniej miałem bóle głowy (lewa strona, lewo ucho). Ciśnienie mam najwyższe to 130-75. A tak mam po 100-60. Nie wiem co mi jest. Dużo się na czytałem bo słabo, się czuje. Czy to może być guz mózgu? Czasem się budzę rano i mam jakieś dreszcze odrazu idę n do toalety. Nwm co mi jest trochę się już boję. Dodam na koniec że jak właśnie czytam to wszystko co to może być to sprawdzam czy mam takie dolegliwości itp. Niepokoją mnie też takie 2 grudki tuż pod żuchwą z prawej i z lewej strony. Czy być może po prostu mam jakąś nerwice czy tam depresję. Chociaż napadów płaczu nie mam. Co mogę zrobić i gdzie się zgłosić. Teraz jest problem z kontaktem do lekarza bo tylko telefonicznie. Proszę o poradę.

Przy powracających bólach w klatce piersiowej z pewnością warto skonsultować się z kardiologiem; analogicznie w przypadku bólów głowy z neurologiem. Jeśli ci specjaliści wykluczą somatyczne podłoże objawów, warto podjąć konsultację z psychologiem i/lub psychoterapeutą, aby rozważyć hipotezę lęku jako źródła Pana trudności.