Jaka choroba objawia się bólem nerek?

Witam. Parę dni temu bardzo bolały mnie nerki utrudniało mi to pochylanie się oraz miałam trudności z wstawaniem czy położeniem się przy tym dostałam chwilowych zawrotów głowy. Bóle ustąpiły a zawroty głowy zostały są one dosyć częste dostaje ich nawet gdy leże i się przekręcam czy nawet gdy stoję. Co za chorobę mogą czynić te obiawy?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn i w opisywanej sytuacji nie można postawić konkretnego rozpoznania. Objawy wymagają dalszej diagnostyki, konsultacji lekarskiej i wykonania badań dodatkowych (badanie moczu, EKG, morfologia krwi, elektrolity, USG). Możliwa jest zarówno infekcja układu moczowego, jak i bardziej poważne choroby, możliwe również, że zawroty głowy mają podłoże kardiologiczne lub neurologiczne, a ból pleców był niezależnym objawem.