Jaka dieta będzie najlepsza dla mnie?

Witam, mam 15 lat i do niedawna borykałam się z zaburzeniami odżywiania. Od 2 miesięcy nie stosuję już żadnych diet. Mój problem polega na tym, iż chciałabym po prostu jeść zdrowo. Kiedy np. zjem coś smażonego (nawet na oliwie z oliwek), drastycznie pogarsza się stan mojej cery. Dodam, że mam bardzo duży apetyt, a nie chciałabym przez to drastycznie przytyć. Dlatego proszę o pomoc, czego się wystrzegać, a co należy jeść i w jakich ilościach. Byłabym wdzięczna za ułożenie jakiegoś prostego, przykładowego jadłospisu.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś żadnych swoich danych niezbędnych do ułożenia przykładowego jadłospisu oraz określenia, czy masz nadwagę, czy nie. Mimo to, mogę Ci polecić stosowanie diety śródziemnomorskiej, która jest odpowiednia dla każdego: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska.

Oprócz tego zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia, które znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli nadal nie będziesz wiedziała, co jeść, radzę udać się do dietetyka, który przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad żywieniowy i ustali indywidualną dietę.

Pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.