Jak schudnąć 6 kg w prosty sposób?

Mam 12 lat i 146 wzrostu. Chciałambym schudnąć ok. 6 kgilogramów, żeby lepiej wyglądć i nie wiem, jak to zrobić. Biegam po schodach w wieżowcu codzienie, ale jest problem, bo lubię jeść dużo mięsa, od czasu do czasu zjem owoce lub warzywa i piję herbatę z cukrem. Proszę o szybką odpowiedź, bo jadę z klasą na wycięczkę i chcę dobrze wyglądać. Do zobaczenia.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś, ile ważysz, dlatego nie mogę powiedzieć, czy Twoja waga jest prawidłowa, czy też nie. Mimo to mogę Ci poradzić, jak zdrowo się odżywiać, aby nie dopuścić do powstania nadwagi czy otyłości.

Na początek przeczytaj artykuł na temat zdrowych nawyków żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dzięki niemu będziesz wiedziała, co i jak jeść oraz co robiłaś źle do tej pory.

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Już 30 minut dziennie aktywności fizycznej wystarczy, abyś straciła nadmierne kilogramy. Wiedz jednak, że utrata masy ciała jest prosem powolnym i zastanów się, czy musisz się odchudzać, czy jedynie żyć według zdrowych nawyków.

Pozdrawiam.