Jaka dieta jest polecana osobom z nadczynnością tarczycy?

Witam serdecznie! Czym może być spowodowany nagły obrzęk twarzy, jak i kończyn? Jaka dieta jest polecana osobom z nadczynnością tarczycy i czy można liczyć na względnie jej dobre efekty? Słyszałam o diecie owocowo-warzywnej dr Ewy Dąbrowskiej, jednak nie jestem pewna, czy może ona być stosowana przy powyższym schorzeniu? Proszę o odpowiedź.

Przy obrzękach warto zweryfikowac ilość produktów przetworzonych i soli.
Dodatkowo należy pamiętać o prawidłowej podaży wody.